Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Astronomët kanë kapur n jë imazhet e para të një planeti që po lind. Adam Kraus, nga Universiteti i Hawait, Instituti i Astronomisë tha se planet kanë filluar të formohen nga pluhuri dhe gazi, ylli 2 milion vjeccar ndodhet rreth 450 vite dritë larg nga toka.

Planeti bazohet në një model shkencor dhe mendohet të ketë filluar të marrë formë rreth 50.000-100.000 vite më parë. I quajtur LkCa 15 b, ai është planeti më i ri i vërejtur ndonjëherë deri tani. Kraus dhe kolegu i tij Michael Ireland nga Universiteti Macquarie dhe Australian Astronomical Observatory përdori teleskopët Keck në Mauna Kea për të gjetur planetin.

“Ne e kapëm këtë planet në kohën e përshtatshme. Ne pamë këtë yll të ri, ai ka një disk përreth dhe ne shohim një gjë si të drejtë në mes të boshllikut të këtij disku”, thotë Kraus. Kraus e paraqiti zbulimin e tij pranë NASA-s në Goddard Space Flight Center në Maryland.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons