Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Macja që refuzon të ngordhë prej Sat 22 Oct 2011, 17:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një mace rrugësh është duke u rikuperuar pas disa tentativave mjekësore për t’i dhënë fund jetës së saj, në një ngjarje të pashpjegueshme nga pikëpamja shkencore dhe tepër të trishtueshme nga ajo njerëzore.
Stafi i një strehe për kafshët e braktisura vendosi që të vriste macen, pasi prej 30 ditësh askush nuk e kishte adoptuar dhe në strehë nuk kishte më vend për ta mbajtur.
Megjithatë, macja e zezë befasoi veterinerët duke i mbijetuar “udhëtimit” të saj në një dhomë me gaz monoksid, i njëjti që përdorej edhe nga nazistët në kampet famëkeqe të përqendrimit.
Punonjësi i befasuar i kësaj procedure, e futi macen për herë të dytë në gaz, por pasi mbijetoi për herë të dytë, mori kafshën dhe e futi ngrirësin e një frigoriferi.
Kur shkoi të tërhiqte trupin e pajetë pas një ore, macja ishte ende gjallë. I dorëzuar, punonjësi i strehës e hodhi qesen në një kosh plehrash, për ta lënë kafshën që të vdiste urie, por atje u gjet nga disa kalimtarë të rastësishëm, të cilët e dërguar në një klinikë veterinarie, për t’u kuruar nga këto tentativa të pabesueshme për ta vrarë.
Një zëdhënës i klinikës u shpreh se diçka e tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë dhe se gazi gjithmonë kishte qenë i efekshëm ndaj të gjitha kafshëve. Ai e cilësoi këtë procedurë “si të shpejtë dhe njerëzore”.
Nëse është me të vërtetë e tillë, këtë do ta vendosë një gjykatë në shtetin e Jutah, pasi pronarët e rinj të maces kanë ngritur një padi për torturë dhe trajtim çnjerëzor të kafshëve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons