Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një i ri 27-vjeçar në Britani pa një palë pantofla në internet dhe i porositi pasi i pëlqyen. Madje, meqë kishte një diferencë të vogël midis këmbës së majtë dhe asaj të djathtë, porositi një pantofël nr. 13 (nr. i këmbës 46 sipas matjes në Shqipëri) dhe një pantofël nr. 14.5 (nr. 48,5).
Deri këtu nuk ka asgjë të çuditshme. Nga momenti që do t’i merrte pantoflat me porosi, nuk përbënte aspak problem diferenca që kishin këmbët me njëra-tjetrën.
Porosia shkoi në fabrikën ku prodhoheshin pantoflat në Kinë dhe aty u bë gabimi. Kur filluan të prodhonin porosinë e bërë nga 27-vjeçari, përgjegjësit kinezë u ngatërruan dhe numrin e këmbës sipas versionit britanik 14.5 e lexuan 1.450. Si rezultat, ata i dërguan pantoflën që shikoni në fotografi 210x130x65 cm.
Kompania në Londër i kërkoi falje klientit për gabimin e bërë dhe sigurisht që jo vetëm që nuk kërkoi më tepër para, por i dërgoi edhe një palë pantofla ashtu siç i kishte porositur.
27-vjeçari e përdor pantoflën gjigande si krevat. Ai ka ndër mend ta nxjerrë për shitje në internet dhe është i bindur që do kapë një shifër të mirë parash nga ky produkt krejt i veçantë dhe origjinal.

Burimi : albobserver nga : JOANA DIAMANTI


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons