Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sipas profesorit të Fizikës Bërthamore, Stanton Friedman, zyrtarët më të lartë të qeverive të shteteve më të zhvilluara të botës, kanë mbajtur sekret ekzistencën e Jashtëtokësorëve të cilët vizitojnë planetin tonë dhe e vërteta do të ndriçojë së shpejti, nëpërmjet një “Watergate” kozmike.
Stanton Friedman, ka punuar për disa dhjetëra vjeçar në zhvillimin e raketave për disa nga misionet më të famshme për në hapësirë. Friedman thotë: “Jashtëtokësorët eksitojnë dhe na vizitojnë shpeshherë, ndoshta për një kohë shumë të gjatë. Një e vërtet kjo e cila dalë ngadalë po (del në shesh) zbulohet”.

Sipas Friedman, dy janë arsyet më kryesore që nuk publikohen dokumente dhe fakte rreth vizitave të jashtëtokësorëve në Tokë.
a) Arsyeja e parë, është një komplot i sofistikuar, i cili është krijuar nga oficerë dhe zyrtarë të lartë, të cilët kontrollojnë dhe kanë një influencë dominuese në botë (The New World Order).
b) Arsyeja e dytë, është heshtja e madhe e shkencëtarëve, të cilët dinë shumë, por nuk guxojnë të flasin, kanë frikë dhe i shmangen referimeve të cilat kanë të bëjnë me UFO-t.

Nga ana tjetër, Fizikani Bërthamor, thotë se e vërteta rreth UFO-ve, do të shpallet shumë shpejt: “Vazhdoj të qëndroj akoma optimist, se para se të vdes, do të mësoj të paktën një pjesë të kësaj të vërtete… se ne nuk jemi të vetëm në univers”.
Fizikani Friedman, ka avancuar dhe një hap më tej duke bashkuar një grup të madh shkencëtarësh dhe njerëzish të famshëm, të cilët besojnë se Inteligjenca Gjeniale e Jashtëtokësorëve dhe Shkenca e tyre tashmë kanë ardhur në tokë.
Disa nga emrat e famshëm të grupit të nismëtarëve për vërtetimin e ekzistencës së jashtëtokësorëve janë:
a. Adgar Mitchell, ish-astronaut dhe pjesëtar i ekipit të shkencëtarëve që punuan për misionin e Apollos.
b. John Mack, psikolog, ish-rektor në Universitetin e Harvardit, i cili ka kryer një studim dhjetëra vjeçar mbi njerëz të cilët besonin se ishin rrëmbyer nga jashtëtokësorët.
Në këtë grup, emrat e njerëzve të famshëm janë të shumtë.

Burimi :albobserver nga :ILIR KONTI


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons