Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Interneti përshpejton evolucionin prej Sat 22 Oct 2011, 15:37

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Rrjetet sociale dhe interneti mund të jenë duke ndryshuar trurin e njeriut dhe jetën tonë sociale, sugjeroi një studim i publikuar të mërkurën.
Skanimet e trurit nxorrën një lidhje direkte midis numrit të miqve që dikush ka në “Facebook”, me madhësinë e zonave të caktuar të trurit.
Ajo që shkencëtarët nuk kanë të qartë për momentin është nëse përdorimi i rrjeteve sociale rrit volumin e materies gri apo nëse disa njerëz lindin thjesht me predispozitë më të madhe të trurit për të patur më shumë miq.
Në studim u përfshinë 125 studentë vullnetarë, të Universitetit të Londrës. Përpara se të kryenin skanimin ata duhet të tregonin numin e shokëve që kishin në “Facebook”.
”Nuk mund të mohohet më impakti i jashtëzakonshëm që interneti ka patur në jetët tona, por për momentin kuptojmë shumë pak rreth impaktit të tij në trurin tonë, i cili është një prej pjesëve që ndryshon më shpejt gjatë evolucionit të njeriut”, u shpreh John Williams, shefi i kabinetit të neuroshkencës në një spital londinez.
Ndryshe nga sa portretizojnë klishetë e jetës virtuale, u gjend një lidhje direkte midis numrit të miqve në rrjetet sociale, me numrin e miqve në botën e vërtetë. Kjo do të thotë se personat e hapur ndaj miqësive janë njësoj të predispozuar në të dy botët.
”E gjithë pyetja që shtrojmë tani është se sa kohë duhet që të ndodhin ndryshime të vërteta në trurin tonë. Nëse kjo do të vërtetohet, atëherë intereneti do të shndërrohet në katalizatorin më të shpejtë evolutiv në historinë e njerëzimit”, u shpreh një prej udhëheqësve të studimit, doktoresha Ryota Kanai.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons