Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Uzina e prodhimit të automobilave e Izhevskut (“Izhmash” (rusisht «Ижмаш») në Udmurti (zona e Uralit të Mesëm), ia hyri punës për përpunimin e një arme automatike të brezit të ri, principialisht të ndryshme nga automatiku “Kallashnikov”. Automatikët e rinj janë në gjendje të konkurrojnë me analogët më modernë të armëve qitëse në botë.

Paralelisht me punën mbi këtë automatik të ri, uzina po vazhdon edhe prodhimin dhe modernizimin e automatikëve të serisë AK-200.
Blerja e automatikëve të serisë AK-200 prej strukturave ushtarake ruse filloi në pranverë të vitit 2010, kurse këtë vit testimit të këtij modifikimi ia hyri Ministria e Mbrojtjes e Federatës Ruse. Ky automatik dallohet prej modelit paraardhës me aftësinë e vet për të ndryshuar me shpejtësi kalibrin, shënjestrën e përsosur në mënyrë të ndjeshme dhe karikatorin e madh.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons