Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vazhdon testimi i aeroplanit T-50 prej Thu 06 Oct 2011, 17:52

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Modeli i destinuar për testim i aeroplanit gjuajtës rus të gjeneratës së pestë T-50 do të vazhdojnë procesin e kolaudimit pavarësisht nga fakti i anulimit të detyruar të fluturimeve të tij në Sallonin Ndërkombëtar të Aviacionit “MAKS-2011” për shkak të problemeve që lindën me motorin e tij. Gjatë marrjes së startit për ngritje në pistën e fluturimit u duk një re e vogël tymi dhe flake, pas së cilës aeroplani ndaloi me parashutën e hapur për frenim.

Specialistët praktikisht e përfunduan hetimin në lidhje me incidentin në “MAKS-2011”, kur piloti i T-50 u detyua të ndërpresë fluturimin për shkak të situatës emergjente që u krijua me disfunksionimin e motorit të dhjathtë. Në ditët e afërta testimi i aeroplanit do të përfundojë dhe ai do të vazhdojë realizimin e programit të provave kolauduese.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons