Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Javës që kaloi, tek filloi konkurrimi tek “Kënga Magjike” dhe, siç kemi mësuar, këtë edicion konkurojnë shumë emra të njohur të muzikës shqiptare. Mes tyre, në listë për herë të parë është dhe këngëtarja e njohur Adelina Tahiri, që vjen me një baladë dashurie.
Fabula e këngës përshkruan një lidhje, e cila nuk mund të finalizohet, edhe pse është bërë gjithçka për të. Kënga titullohet “Ti mos u kthe…”, ndërsa ne mësojme se kjo këngë është e frymëzuar nga lidhja e saj e dashurisë me futbollistin e njohur Lorik Cana. Kjo ishte një nga ato histori mes dy personazhesh të njohur, ku kurioziteti ishte shumë i madh për të mësuar sa më shumë detaje, por filloi dhe mbaroi pa mësuar asgjë nga goja e dy protagonistëve të saj.
Pasi përfundoi gjithçka, thuhet se Loriku i ka kërkuar këngëtares që të vazhdojnë shoqërinë vetëm si shokë, por këngëtarja nuk e ka pranuar këtë, madje nga tekstshkruesi ka kërkuar që të gjithë historinë ta përshkruajë ashtu siç ka ndodhur, në vargjet e këngës. “Ti ndjenjën time e shkele, si të ish një lule në tokë, një ish për mua ngele, nuk mund të bëhesh kurrë një shok”. Këto janë disa nga vargjet e baladës së Adelina Tahirit, e cila tek “E diela shqiptare” prezantoi për herë të parë këngën konkurruese, dhe reagimet qenë pozitive, sepse kënga filloi të pëlqehet shumë. Ndoshta pikërisht kjo këngë ka prekur shumë zemra të vajzave të lënduara nga dashuria, ndërkohë që Adelina ka gjetur përkrahjen e shumë fansave me këtë projekt të ri muzikor. Rikthimi i saj vjen pikërisht në këtë festival, në kohën kur është duke përfunduar albumin më të ri muzikor, që së shpejti pritet të jetë në duart e fansave të saj. Ne po zbulojmë edhe tekstin e këngës, e cila rrëfen për ngjarjen e dashurisë mes këngëtares dhe futbollistit të njohur.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e ai u tall sa u tall me te edhe ndrroi me tjetren


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons