Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zhduket nje lume pas nje termeti. prej Thu 22 Sep 2011, 09:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Upala{Kosta Rika} "u trondit nga një tërmet i magnitudës 5,3 grade i shkalles rihter qe goditi qytetin duke shkaktuar rrezime në raftet e supermarketeve dhe mobilje në disa shtëpi. Nuk ka pasur dëme të rënda, por më vonë pasdite, u zbulua diçka me të vërtetë të çuditshme.

Kanali lokale i TV raportoi se në një lagje pranë epiqendres, një lumë u zhduk. Duket se pas e tërmetit, lumi është zhdukur nga faqja e tokës. Qytetarët e brengosur janë intervistuar dhe kane shprehur shqetësim lidhur me humbjen e këtij burimi furnizimi me ujë të bollshem në zonë.

Kjo ndikon jo vetëm, per njerëzit por edhe per kafshët në zonë. Gjithashtu me 13 korrik 2011 ka pasur edhe një tërmet prej 4.8 grade shkalla rihter regjistruar në Guanacaste pranë Santa Rosas de Bagaces. OVSICORI, vëzhgimi gjeologjike, ka regjistruar më shumë se 4789 goditje në Kosta Rika prej 1,0 grade të shkallës Rihter. Të gjitha këto tërmete si dhe reshjet,sipas të dhënave kanë krijuar shqetësime për zonat përgjatë bregut Paqësor për rrëshqitje të tokës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons