Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Antarktida,zone e nxehte vullkanike prej Thu 22 Sep 2011, 09:14

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një kordon gjigand vullkanesh nënujorë është zbuluar në Antarktidë nga studiues të “British Antarctic Survey”.

Bëhet fjalë për 12 vullkane, shumë prej të cilëve janë ende aktivë.Ata janë zbuluar në afërsi të South Sandwich Islands.

Këto vullkane nënujore, shumë prej të cilëve kalojnë lartësinë 3 mijë metër, janë lokalizuar nga ekipi i kërkimit falë teknologjisë solar 3D tepër të sofistikuar.

Ky zbulim gjgand, i pari në llojin e tij për sa i përket zonave të Antarktidës, i ka lënë të gjithë ekspertët me gojë të hapur.

Duke folur për zbulimin fillestare , Dr Phil Leat nga BAS-it tha: "Ishte e mahnitshme kur shihje imazhet e vullkaneve në rritje në ekranet e aparaturave.

Ne nuk donoim të shkonim për të fjetur dhe të gjithë donin të zgjoheeshin herët. Ndjenja ishte me të vërtetë një ''eksitim'' si kurrë më,ne e dinim se çfarë do të gjeniim ne të ardhshëm. "


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons