Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nje klan majmunesh me te mencurit ne bote prej Thu 22 Sep 2011, 09:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zoologet japoneze kane arritur nje zbulim sensacional: ne malet e Guinese, ne Afrike, jo larg vendbanimeve te njerezve, kane gjetur nje klan majmunesh pjesetaret e te cilit kane inteligjence dhe aftesi zbulimi qe deri me tani nuk jane ndeshur tek asnje kafshe tjeter, dhe ata majmune ndertojne mjete te ndryshme per qellime perkatese.

Ne librin “Shimpanzet nga Bosua dhe Niumba”, jane publikuar fotografite e para te ketij grupi sensacional.

Keto shimpanze zene peshk, fshijne, grushtohen, hane me luge, maten.

Bejne operacione matematikore, e mundin njeriun dhe e debojne armikun duke e gjuajtur me gure ose me mjete qe vete i kane ndertuar, heqin me shume kujdes kurthet qe jane vene per antilopa dhe levizin me shume kujdes ne komunikacion.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons