Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një paralajmërim i zymtë është lëshuar javën e shkuar nga konsulenti i ish NASA-s dhe eksperti i SHBA per hapësirën ​​Richard C. Hoagland se kometa qe eshte zbuluar rishtazi me emrin Elenin , emërtuar C / 2.010 X1, që po afrohet me shpejtësi sistemit Diellor ,është nën "kontroll inteligjent" dhe jep një paralajmërim për të gjithë njerëzimin se nje katastrofë e madhe Globale do mbrrije së shpejti.

Kometa Elenin është një kometë e zbuluar nga astronomi rus amator Leonid Elenin më 10 dhjetor 2010 , duke përdorur observatorin robotik te Rrjetit Ndërkombëtar Shkencor optike pranë Mayhillit,ne New Mexico .

Në kohën e zbulimit Elenin kishte një magnitudë te dukshme 19,5, duke e bërë atë për 150.000 here me te dobet se madhësinë e pare me sy të lirë prej 6.5. Zbuluesi Leonid Elenin, vlerëson se bërthama kometë është 3-4 km në diametër.

Më interesante eshte të përmendet një lidhje te Cometes Elenin me dy objekte misterioz,mbasi ajo shoqerohet me 2 rreshta të ndryshme të përbërë nga 8 të objekte vogla rrethore , forma që shkencëtarët kinezë kishin deklaruar më parë se ishin UFO qe i përkasin një " qytetërim jashtëtokësor ",ende të paidentifikuar

Hoagland në raportin e tij mbështet gjetjet e shkencëtarëve kineze se objekte qe shoqerojne Kometen Elenin jane UFO dhe thekson më tej se agjensia amerikane e hapësirës NASA e di këtë sekret për kete Comet dhe siç dëshmohet nga codet e fshehtë të saj në Propulsioni Jet Laboratory ( JPL website), ajo tregon orbitën e saj ne drejtim të sistemit tonë diellor.

Sekretet coding të referuara nga Hoagland përmbahen në faqen e internetit JPL , nën titulln " Parametrat e Përcaktimit Orbital'' tek statistikat e bllokut informativ.

Sipas raportit Hoagland-së, rëndësia e emrit "Otto Matic" duke u referuar me Cometen Elenin qëndron me të vetëm se janë në gjendje për tu lidhur me një video të lojës zhvilluar nga Pangea Software, botuar nga Aspyr Media dhe pastaj lëshohen për publik më 11 shtator 2011,ku orbita e saj do të mbajnë atë në një "shtrirje te madhe" ndërmjet vetes, Tokes dhe planeteve te tjera në sistemin tonë diellor me 11.11.2011

Për "sekretet dhe pasojat e kometes elenin'' qe i fshihen opinionit publike, Hoagland thotë, duhet të dini për "Otto Matic" video lojen, ne te cilen është përshkruar trajektorja dhe rreziku qe paraqet Kometa Elenin:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons