Forumi Kuq E Zi
Ngrohja e Oqeaneve po shkakton rritjen e baktereve Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ngrohja e Oqeaneve po shkakton rritjen e baktereve Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ngrohja e Oqeaneve po shkakton rritjen e baktereve F.0914110553962_210
Ngrohja e oqeaneve do të sjellë semundje serioze me pasoja vdekjeprurëse edhe për njeriun. Alarmi është ngritur nga shkencëtarët gjatë një konference të mbajtur në Bruksel.
Sipas shkencëtarëve, të cilët kanë botuar edhe një raport prej 200 faqesh, rritje e temperaturave në oqeane po shkakton rritjen e bakterieve që mund të sjellë helmim të ushqimit, gastronenterit serioz, septicemia dhe kolerë.

Gjithashtu, ngrohja e oqeaneve po sjell edhe çrregullime të tjera në botën ujore. Kjo për shkak se krijesat e mëdha po zhvendosen gjithnjë e më shumë drejt Arktikut, ndërsa ato më të vogla po zënë vendin e tyre.

Prishja e këtij sistemi, si dhe kërcënimi që vjen prej tij, do të sjellë edhe kosto të paimagjinueshme financiare, shkruajnë ekspertët. Ata rekomandojnë ndërmarrjen e politikave drastike për të ulur në maksimum praninë e dioksidit të karbonit në atmosferë, shkaktar kryesor për ngrohjen globale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
sa keqq kjo do thot se nga kto baktere edhe gjallesat qe jetojn ne kto oqeane do ndordhin e bota ujore gjith ajo larmi e mahnitshme do marr fujndddddd


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons