Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Planet...Diamantesh prej Thu 22 Sep 2011, 08:44

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në hartën e yjeve qiellorë u duk një planet i pazakontë, i përbërë prej diamantesh. Zbulimi i tij u bë nga një grup ndërkombëtar shkencëtarësh, të cilët papritur gjetën një trup të madh qiellor, i cili ndodhet rreth 4000 vite drite larg nga Toka.


Planeti, pesha e të cilit është 300 herë më e rëndë se ajo e Tokës, mendohet të jetë pjesë e një ylli të shuar. Pas shuarjes ai la pas vetes vetëm boshtin (bërthamën), i cili përbëhet prej bashkimesh karboni dhe oksigjeni të ngjashme me diamantet e Tokës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons