Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Teste mbi dashurinë! prej Wed 21 Sep 2011, 18:28

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Jo gjithmone ndarja nga partneri/parnerja mund te shkaktoje vuajtje.Ka raste kur njeri eshte me mire me vaten sesa me ate qe ka ne krah.Po te ju si mund te ndikoje ndarja nga partneri?Do te jeni me mire , apo me keq pa te ?
Beni testin per ta zbuluar .

Test : Je më mirë me, apo pa të?

1.Pjesen me te madhe te kohes e kalon ...

A. Me parnerin/ren.
B. Vetem.
C. Me miqte.


2. Sa shpesh te ndodh te ndihesh sikur partneri/rja te kufizon ne zgjedhjet e tua ?

A. Kurre.
B. Nganjehere.
C. Shpesh.


3. Je me entuziast/e te kalosh pushimet ...

A. Me partnerin.
B. Me familjen.
C. Me miqte.


4. Si i merrni vendimet ?

A. Vendosim te dy.
B. Vendos vete per çdo gje.
C. Ai/ajo do te vendose per gjithçka.


5. Kur ai/ajo nuk eshte me ty ...

A. E mendon gjthe kohen.
B. Je mesuar me kete fakt.
C. Mundohesh te argetohesh gjithesesi.


6. Sa shpesh grindeni ?

A. Rralle.
B. Ndonjehere.
C. Sa here takoheni.


7. Do te deshiroje ...

A. Qe historia juaj te zgjate pergjithmone.
B. Qe ai/ajo te kalonte me shume kohe me ju.
C. Qe ai/ajo t'i merrte me teper ne konsiderate deshirat tuaja.


8. Cfare do te ndryshonit tek partneri/rja juaj ?

A. Asgje.
B. Neglizhencen.
C. Kokefortesine.


9. Si ndiheni kur jeni me te ?

A. Jashtezakonisht i/e lumtur.
B. Shume mire, por nganjehere me duket sikur kjo eshte e njeanshme.
C. Nganjehere ai/ajo behet i/e bezdisur.

10. Nese jeni grindur, kush perpiqet i pari per t'u pajtur ?

A. Te dy, nuk ka radhe.
B. Zakonisht ti.
C. Zakonisht ai/ajo.


me shume A
Per ju partneri eshte nje pjese shume e rendesishme e jetes suaj, prandaj as qe e mendoni te ndaheni prej tij/saj.Duket qe jeni nje çift qe shkoni mire dhe qe vendosni bashke per çdo hap qe ndermerrni ne jete.Pershtatja juaja eshte per t'u admiruar.Ju mendoni se keni gjetur personin e duhur me te cilin mund te kaloni jeten.
Urojme qe gjithçka te jete reciproke dhe te jeni gjithmone te lumtur ashtu siç do te donit ju.


me shume B
Ju e vuani shume mungesen e partnerit/res edhe pse lidhja juaj nuk eshte pa probleme.Ne fakt, duke qene se pjesen me te madhe te kohes e kaloni pa te, sigurisht qe do te ishte me mire te ndaheshit dhe te gjenit dike qe ju pershtatet me shume.Megjithate, edhe sikur te merrni vendimin per t'u ndare per ju nuk do te ishte aspak e thjeshte.Me gjithe mosperputhjet, ju ndiheni i/e dashuruar.
Nuk ju duket se ka ardhur momendti te mendoni me shume per veten ?

me shume C
Pa dyshim qe ju do te ishit me mire pa te.Partneri/rja juaj eshte shnderruar ne nje njeri qe ju bezdis dhe qe shpesh mundoheni ta shmangni.Ne fakt eshte e çuditshme qe vazhdoni akoma te jeni kashke, por me sa duket historia juaj eshte kthyer ne rutine.Deshirat tuaja shpesh nuk perputhen dhe ai/ajo shpesh eshte nje pengese qe ju te beni zgjedhjet tuaja siç do te donit.
Mendoni nje moment, ndoshta ka ardhur koha te jetoni ashtu siç doni, pa qene i/e varur prej askujt.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Teste mbi dashurinë! prej Mon 21 Jan 2013, 17:52

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
me shume B
Ju e vuani shume mungesen e partnerit/res edhe pse lidhja juaj nuk eshte pa probleme.Ne fakt, duke qene se pjesen me te madhe te kohes e kaloni pa te, sigurisht qe do te ishte me mire te ndaheshit dhe te gjenit dike qe ju pershtatet me shume.Megjithate, edhe sikur te merrni vendimin per t'u ndare per ju nuk do te ishte aspak e thjeshte.Me gjithe mosperputhjet, ju ndiheni i/e dashuruar.
Nuk ju duket se ka ardhur momendti te mendoni me shume per veten ?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons