Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut! prej Mon 19 Sep 2011, 18:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
1. 80% e trurit eshte uje. Keshtu hidratimi duhet bere per hir te trurit tuaj.

2.Truri operon me 10 wat energji.

3.Me shume enderra baraz me nje numer me te larte te I.Q(koeficenti inteligjences).Sa me shume enderra sheh aq me i zgjuar je. Nje numer i larte i I.Q lufton edhe semundjet mendore.

4.Forma e trurit ndryshon ne moshen e pubertetit. Gje qe prek edhe impulsivitetin.

5.Aroma juaj eshte unike. Vetem ne rast se keni nje binjak identik. Edhe foshnjat e vogla mund te dallojne nenen e tyre nga aroma.
6.Adrenalina jep superfuqi. Po,ne rast se ju pergjigjeni ne menyren e duhur ne momentin e duhur, mund te ngrini ne peshe edhe nje makine.

7.Femrat nuhasin me mire se meshkujt. Femrat kane aftesi nuhatese me te mira se meshkujt.

8.Hunda juaj mund te memorizoje me shume se 50.000 aroma.

9.Dhembet tuaj rriten pa lindur ende. Edhe pse duhen muaj derisa dhembet te shfaqen ,rritja e tyre nis qe rreth 6 muaj para lindjes.

10.Femijet ne muajt e pare te jetes i kane te gjithe syte blu. Melanina dhe rrezet ultra violet jane te nevojshme qe te nxjerrin ne pah ngjyren e vertete te syve te femijes.

11.Femrat te gjitha kane prirje per te qene biseksuale. Nuk ka rendesi se si e klasifikojne veten ato.Meshkujt jane te prirur te jene gay ose te drejte.

12.Shumica e meshkujve kane ereksion ne gjume.

13.Seksi mund te jete nje çlirues i dhimbjeve. Dhimbja e kokes perdoret si justifikim per te mos bere seks, por ne fakt ai ndihmon ne uljen e dhimbjeve dhe te stresit.

14.Dylli eshte i nevojshem per vesh te shendetshem.

15.Gjithe jeten njeriu prodhon peshtyme per te mbushur 2 pishina.

16.Kockat mund te vetshkaterrohen ne rast se nuk i jepet sasia e duhur e kalciumit.

17.Jeni me te gjate ne mengjes. Gjate ferkimit te kockave diten, ju jeni 1 cm me i shkurter.

18.Gjuha eshte muskuli me i forte ne trupin tuaj.

19.Koka juaj prodhon zhurma te brendeshme.

20.Nuk mund te gudulisesh veten tende.

21.Duke perdorur doren e djathte jeton rreth 9 vjet me shume se nje mengjarash.

22.Vetem njeriu loton edhe per shkak te emocioneve. Kafshet kane arsye psikologjike qe e bejne.

23.Apandesiti eshte nje pjese e trupit qe nuk nevojitet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons