Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një prind do të ngrejë një çështje gjyqësore ndaj Facebook pasi disa foto provokuese të vajzës së tij 12-vjeçare janë shfaqur në rrjetin e famshëm social.

Babai thekson se fotot mund të vënë në shënjestrën e pedofilëve vajzën e tij. Sipas ‘Daily Mail’, nëse gjyqi do të fitohet, Facebook mund të detyrohet të paguajë një shumë të madhe si dëmshpërblim.

Facebook, që ka rreth 750 milionë përdorues në të gjithë botën, kërkon që përdoruesit e tij të jenë mbi 13 vjeç, por nuk kërkon verifikim për moshën.

Babai nga Irlanda e Veriut, emri i të cilit nuk bëhet i ditur me qëllim mbrojtjen e identitetit të vajzës, shprehet se një nga fotot provokuese është hequr nga faqja, por disa të tjera ku ajo ka pozuar me minifund janë ende të disponueshme. Gjithashtu babai thekson se vajza e tij ka marrë mesazhe nga meshkuj ku i kërkohej të postonte në profil foto “të nxehta” të saj.

Vajza ka postuar fotot provokuese duke dhënë edhe informacione mbi jetën personale.

“U tmerrova kur pashë fotot e publikuara nga vajza ime në Facebook dhe po ngre këtë padi si mënyrën e vetme për të zgjidhur problemin. Ajo është shumë e vogël për të kuptuar se çfarë po bën”, thotë burri nga Irlanda e Veriut.LAJMI


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons