Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nga Italia ne Shqiperi, me not… prej Mon 19 Sep 2011, 18:36

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nga brigjet italiane me not drejt Shqipërisë… Një sipërmarrje e tillë kaq e vështirë është objektivi i një notari italian, i parashikuar për t’u arritur në datat 4-5 shtator. Massimo Voltolina, notari që ka vendosur rekord për kalimin me not të ngushticës së La Manshit në 2006, kësaj here ka një iniciativë më të guximshme. Ai do të përshkojë Ardiatikun nga Pulia në Vlorë, një gjatësi rreth 85 km. Sipërmarrja e notarit italian u bë e njohur sot nga konsullata italiane në Vlorë.

Në “udhëtimin” e tij në det për rreth 24 orë, Voltolina do të shoqërohet nga një anije e Guardia di Finanzza-s, por nuk do të ketë mjete të tjera përveç kostumit të banjës dhe syzeve të notit.

Projekti “Adriatik” është kalimi i parë me not i Adriatikut pa ndihma të jashtme. Për Voltolinën, kjo do të jetë një sfidë e re, pasi në rekordin e 2006-s në kanalin e La Manshit, ai u ndihmua nga një kafaz. Pas 13 orësh not, Voltolina vendosi rekordin e tij. Sipërmarrja e Voltolinës është e destinuar të futet në historinë e sportit, kjo edhe për faktin se i pari që e provoi një gjë të tillë në vitin 1985 ishte Paolo Pinto, i cili u mbyt për shkak të kushteve të këqija të motit në det.

Në prezantimin që iu bë sot nga Konsullata Italiane në Vlorë, nisma e Voltolinës u pa edhe si një eveniment që i jep akoma më shumë vlerë bashkëpunimit dypalësh në fushën e turizmit. Në evenimentin e datave 4-5 shtator do të jetë e pranishme edhe Irene Piveti, politikane dhe gazetare italiane. Organizata jofitimprurëse e drejtuar prej saj është njëra nga mbështetëset e iniciativës së Voltolinës./Shqiperia


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons