Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Për dasmën luksoze vodhi paratë nga shefi! prej Mon 19 Sep 2011, 18:32

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kirsty Lane, 29 vjeçare, e punësuar në një firmë në Britaninë e Madhe, dëshironte me çdo çmim të organizonte një dasmë luksoze, kështu që vendosi t’i vjedhë paratë nga shefi për ta realizuar ëndrrën e saj.

Lane vodhi 170.000 funta, ndërsa shefi i saj Peter Sutton, tek i cili Kirsty punonte si llogaritare me gjysmë orari, e kuptoi hilen, pasi ajo e ftoi në dasmë dhe e pa tërë atë luks. Një Rolls Royce i bardhë, fishekzjarrë, muzikantë me harpa dhe saksofona, magjistarë, DJ dhe bari me pije për Suttonin, ishin shenjë e qartë se kush ia kishte marrë paratë që i mungonin nga firma.

Lane, e cila fitonte më pak se 20.000 funta në vit, edhe përcjellësve të nuses u kishte blerë fustane dhe ua kishte dhuruar nga një iPad të zbukuruar me diamante.

Dyshimet e Suttonit u vërtetuan disa ditë pas dasmës kur në firmë e kuptuan se nuk përputheshin shifrat. Paratë kishin shkuar në dasmën, e cila kushtoi së paku 40.000 funta.

Kirsty u arrestua para se të arrinte të ikte me burrin e saj Graham në Meksiko për muajin e mjaltit. Se sa dëm i ka shkaktuar Kirsty firmës në të cilën punonte, këtë e vërtetoi edhe shefi i saj.

“Lakmia e saj e verbër gati sa nuk e shkatërroi biznesin”- ka thënë ai. MAPO


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons