Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Alienet Antike – Alienet dhe Rajhu i Trete prej Tue 10 May 2011, 13:35

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nese alienet ne antikitet do te kishin vizituar Token, a mund te na kishin dhene teknologji, e cila eshte harruar gjate historise? Dhe nese po, a ka ndihmuar kjo teknologji Rajhun e Trete qe te dertoje arme dhe mjete te paimagjinueshme dhe pertej limiteve te shkences se shekullit te 20-te? Gjate Luftes se 2-te Boterore pati raportime se Gjermanet kishin ndertuar nje objekt fluturues funksional, te njohur si Hanebu, i cili thuhej te perdorte nje teknologji mitike te zbuluar ne shkrimet antike indiane.
Nje tjeter objekt thuhej te ishte ndertuar me ndihmen e mediumeve dhe dhe studiuesve te fenomeneve paranormale qe pretendonin se kishin marre informacione te detajuara nga krijesat jashtetokesore. A eshte e mundur qe deshira per te sunduar Token e Hitlerit, te jete mbeshtetur nga kjo teknologji jashtetokesore? Dhe a mund qe keto objekte te ndertuara ne Gjermani, te kene dhene nje kontribut te rendesishem ne aftesine e Amerikes per te udhetuar drejt Henes?
Nese alienet ne antikitet do te kishin vizituar Token, a mund te na kishin dhene teknologji, e cila eshte harruar gjate historise? Dhe nese po, a ka ndihmuar kjo teknologji Rajhun e Trete qe te dertoje arme dhe mjete te paimagjinueshme dhe pertej limiteve te shkences se shekullit te 20-te? Gjate Luftes se 2-te Boterore pati raportime se Gjermanet kishin ndertuar nje objekt fluturues funksional, te njohur si Hanebu, i cili thuhej te perdorte nje teknologji mitike te zbuluar ne shkrimet antike indiane.
Nje tjeter objekt thuhej te ishte ndertuar me ndihmen e mediumeve dhe dhe studiuesve te fenomeneve paranormale qe pretendonin se kishin marre informacione te detajuara nga krijesat jashtetokesore. A eshte e mundur qe deshira per te sunduar Token e Hitlerit, te jete mbeshtetur nga kjo teknologji jashtetokesore? Dhe a mund qe keto objekte te ndertuara ne Gjermani, te kene dhene nje kontribut te rendesishem ne aftesine e Amerikes per te udhetuar drejt Henes?
PJESA E PARE https://www.youtube.com/watch?v=pTKubOsCAgM&feature=player_embedded

PJESA E DYT https://www.youtube.com/watch?v=pTKubOsCAgM&feature=player_embedded

PJESA E TRET https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SGyl9M9Vo-0#at=151[/youtube]

http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons