Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Hackerët shqiptarë që veten e quajnë “Albania Hacker Group” (AHG), vazhdojnë t’u sjellin telashe të mëdha shumë faqeve të internetit të kompanive, institucioneve në Maqedoni.

Numri i faqeve të sulmuara është vërtetë i madh. Ata në këtë mënyrë janë duke shprehur revoltën e tyre lidhur me ngjarjet që kanë të bëjnë në kalanë e Shkupit kur Brenda natës janë vënë trarët për të ndërtuar një kishë.

Në këto faqe të sulmuara e të bllokuara ata kanë shkruar parullën si “Kalaja është e jona”, duke vendosur edhe muzikë.

Meqë sot është e diele dhe ditë pushimi duket se edhe reagimi i këtyre kompanive, institucioneve është shumë I zbehtë dhe I ngadaltë, ndërkohë që nuk ka asnjë reagim prej tyre.

Deri më tash janë sulmuar 31 faqe të internetit të kompanive, institucioneve të ndryshme të vendit, ku në disa shkruan edhe në gjuhën angleze se “Ne nuk kemi harruar”, kurse në disa të tjera është vendosur flamuri kombëtar shqiptar.

Hakerët shqiptarë kundërpërgjigjen “kalaja është e jona”

Ueb faqe të shumë kompanive dhe institucioneve maqedonase janë sulmuar dje pasdite nga hakerë shqiptarë. Sulmet janë kundërpërgjigje për ngjarjet në Kalanë e Shkupit, sepse në vetë faqet e këtyre institucioneve qëndron parulla “Kalaja është e jona”.

Në ballinë të ueb faqeve për momentin ndodhet logo me mbishkrimin “Albania Hacker’s Group”

Hacked By CyberH4cK A.K.A Kiriku
We Are : Att4ck3r ~ Legenda-Ks ~ Loading-Ks ~ CyberH4cK
NUK KENI FAJ JU, JU KA FAIJN DOMAINI JUAJ .MK,

si dhe klip muzikë me parulla “kalaja është e jona”.

Linçet, faqet e sulmuara nga “Albanian Hacker’s” në vijim:

http://sdsm.te.mk/

http://www.natyra.org.mk/

http://www.zlatenprsten.mk/

http://www.gastrotravel.mk/

http://www.takidaskalo.edu.mk/

http://zone-h.org/mirror/id/13138160

Sidoqofte,tani keto faqe kane reaguar dhe funksionojne ne rregull.(zhurnal)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons