Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nëse keni fëmijë të vegjël, ju ndoshta nuk mund ti kushtoni vëmendje se cilat faqe ata i vizitojnë në internet kur ju nuk jeni pranë tyre. Sigurisht, ju nuk mund të jetë gjithmonë aty për të parë mbi supet e tyre çdo herë që janë online. Internet Explorer e ka ndërtuar një zgjidhje për këtë me kontrollet e saj të përmbajtjes. Ju mund të përdorni këto kontrolle të kufizojnë llojet e përmbajtjes së fëmijës tuaj që sheh në Web. Me qëllim të parandalimit të paautorizuar duke u bërë ndryshime për kontrollet , Internet Explorer ju lejon të veni fjalëkalimin-mbrojtës në këtë funksion. Kur ju veni fjalëkalimin për të mbrojtur kontrollen e përmbajtjes, vetëm ju do të keni mundësinë për të bërë ndryshime në përmbajtjen fëmija juaj nuk do të mund të futet në internet perderisa nuk e din paswordin. Ky opcion juve si prindër ju mundëson që të jeni më rehat dhe të sigurt që fëmiju juaj adoleshent nuk do të mund të futet ne faqe që kan materiale pornografike ose fare ne internet perderisa ju nuk ua lejoni atë. Ja si duhet të veproni:

Kliko ne Start pastaj kliko Tools pastaj kliko 'Internet Options.'
Zgjidhe 'Content' tab.
Kliko 'Enable' buttonin.
Pastaj kliko 'OK.'
Zgjidhe nje pasword kur internet explorer ua kerkon ju dhe shtype ate ne fushat e kerkuara
Tek hint jepi nje emr psh "ballboy network". Ky hint ju ndihmon nese ju e harroni paswordin.
Pastaj kliko 'OK' buttonin. Tash kontrolli juaj ne internet është në doren tuaj dhe vetem me lejen tuaj nga ky pc që ju keni bëre këte mund të futen tjeret. Këteë pasword ju mund kur të doni prap ta heqni. Provoni dhe shifni se ju pëlqen apo jo.

Ja si do të duket kjo që ceka më lartëklealove


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons