Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Agjencia Hapësinore Evropiane është duke përgatitur një mision në vlerë prej 400 milionë funtesh, qëllimi i të cilit është studimi i planetëve jashtë-diellore.

Qëllimi kryesor i këtij misioni është kërkimi i shenjave të jetës në planetët të cilat rrotullohen rreth yjeve në afërsi të sistemit diellor.

Misioni i quajtur EChO (The Exoplanet Characterisation Observatory) udhëhiqet nga dr. Giovanna Tinetti, nga departamenti i fizikës dhe astronomisë në UCL, ndërsa me të do të punojnë edhe 150 astronomë evropianë.

Studimi do të kryhet përmes një teleskopi të dizajnuar për hulumtimin e spektroskopisë së atmosferës së planetëve ekstrasolare, i cili pritet të lansohet ndërmjet viteve 2020 dhe 2022.

Misioni që do të kushtojë 400 milionë funte (471 milionë euro), ishte një nga 50 misionet e propozuara në Agjencinë Hapësinore Evropiane.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons