Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Më 2015 do të parashikohen tërmetet prej Sat 03 Sep 2011, 18:23

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Më në fund do të mund të shpëtohen mijëra jetë njerëzish dhe disa pjesë të Tokës do të mund të bëhen më pak të rrezikshme.

Ditë më parë në Moskë është prezantuar projekti shkencor anglo-rus "TwinSat", i cili do të mundësojë që në të ardhmen e afërt njeriu të ketë mundësi të parashikojë rënien e tërmeteve, raporton Ikub.

Që nga dita e sotme ka filluar bashkëpunimi anglo-rus për zhvillimin e dy satelitëve të cilët më 2015 do të lansohen në hapësirë dhe do të kanë si detyrë të kapin sinjalet elektromagnetike të cilët paralajmërojnë tërmetet, është thënë nga udhëheqësit e projektit.

Dimensionet e këtyre dy satelitëve do të janë shume të vogla. Njëri do të ketë madhësinë e një televizori të vjetër, gjersa tjetri atë të një kutie këpucësh.

Ata do të sillen rreth Tokës disa qindra kilometra mbi të.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons