Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Teleskopi hapësinor Hubble ka zbuluar galaktikën për të cilën shkencëtarët besojnë se është galaktika më e vjetër e gjetur ndonjëherë, raporton BBC. Shkencëtarët besojnë se galaktika është 13 miliardë vjet e vjetër dhe ka ekzistuar 480 milionë vjet pas Big Bengut. Fotografia e galaktikës më të vjetër është publikuar në revistën Nature. Sipas profesorit Richard Bouwens nga Holanda, kësi lloj galaktikash, të njohura si qytete yjore, ndërtohen gjatë kohërave kozmike. Shkencëtarët kanë vërejtur rritje të shpejtë të numrit të galaktikave gjatë një periudhe relativisht të shkurtër kohore. Të dhënat e tyre tregojnë se ka ekzistuar vetëm një galaktikë 500 vjet pas Big Bengut. Rreth 150 milionë vjet më vonë kanë ekzistuar 10 galaktika, e ky numër është dyfishuar 100 milionë vjet më vonë. Profesori Bouwens e ka krahasuar këtë galaktikë me të porsalindurin. Më e vogël se galaktikat e vjetra si Udha e Qumështit (Milky Way) dhe rritet shumë më shpejt.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons