Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Objekti më i pistë në botë prej Fri 26 Aug 2011, 16:00

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Objekti më i pistë në botë janë karrocat e supermarketeve, bëri të ditur studimi shkencor i Universitetit të Arizonës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Universiteti kreu një testim në 85 ekzemplarë dhe rezultatet ishin shokuese. 72% e karrocave rezultuan pozitive për bakteret e ndodhura në fekale, ndërsa gjysma e tyre kishte edhe E.coli, një prej bakterëve më agresivë të njohur.

Salmonela është një tjetër “produkt” që supermarketet na dhurojnë falas, pasi kryejmë blerje në to. Këto rezultate tregojnë se karrocat e supermarketeve janë më të pista edhe sa tualetet publike.

Ndërsa këta të fundit pastrohen dhe sterilizohen vazhdimisht, askush nuk kujdeset që të disifektojë karrocat e supermarketeve.

Studimi këshillon fuqimisht të gjithë konsumatorët që të shmangin prekjen e drejtëpërdrejtë të ushqimeve të zbuluara me pjesët e karrocës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons