Forumi Kuq E Zi
“E drejta për t’u harruar”, Google refuzon urdhrin francez Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
“E drejta për t’u harruar”, Google refuzon urdhrin francez Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

“E drejta për t’u harruar”, Google refuzon urdhrin francez


“E drejta për t’u harruar”, Google refuzon urdhrin francez 14384110

Google ka refuzuar një urdhër të Agjencisë franceze të Konfidencialitetit të të Dhënavepër të hequr disa prej rezultateve të kërkimit me kërkesë të individëve të prekur prej tyre, duke arsyetuar se ligji europian i “së drejtës për t’u harruar” nuk zbatohet në nivel global.

Në muajin qershor të këtij viti, Autoriteti francez i Mbrojtjes së të Dhënave (CNIL) urdhëroi motorin e kërkimit për të hequr disa prej rezultateve të kërkimit në të gjitha faqet në internet, nën emrin e një personi me kërkesë të tij, duke përfshirë edhe Google.

Urdhri i CNIL pason vendimin e majit të kaluar ta marrë nga Gjykata Europiane e Drejtësisë, që shtetasit e BE-së të kenë të drejtë të kërkojnë fshirjen e të dhënave që kanë lidhje me ta, për të cilat ata mendojnë se janë të vjetruara, jo të sakta ose të papërshtatshme.

Në deklaratë, Google thotë se i ka kërkuar CNIL të tërheqë urdhrin.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons