Forumi Kuq E Zi
Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Quhej Cecil dhe ishte simbol i rezervës natyrore të Hwange, në Zimbave. E vranë dhe e therën në mënyrë brutale. Ishte 13 vjeç dhe në vendin afrikan ishte si një lloj hyjnie dhe baba i gjashtë këlyshëve të bukur. Vrasësi është një gjahtar spanjoll në Zimbave, i cili shtirej si turist. Korruptoi me 50 euro një roje të parkut dhe e tërhoqi kafshën jashtë tij duke përdorur një karrem, më pas e plagosi me shigjetë. Pas disa orësh ndjekje e gjeti, e vrau dhe e theri. Rojet e parkut e gjetën trupin e kafshës pa kokë vetëm ditën e djeshme, pas disa ditë kërkimesh. “Vrasja e Cecil nuk është një tragjedi vetëm për Zimbavenë, por edhe për gjashtë këlushët e tij”, tha Johnny Rodrigues, kreu i Zimbabwe Conservation Task Force. Autoritetet kanë nisur kërkimet për kapjen e gjahtarit spanjoll.


Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Luani10

Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Luan310

Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Luan210

Luani simbol i Zimbavesë vritet nga një turist Luabn110


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons