Forumi Kuq E Zi
Ushtria ruse krijon armë që mund të shkatërrojnë dronët deri në 10 km larg Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ushtria ruse krijon armë që mund të shkatërrojnë dronët deri në 10 km larg Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ushtria ruse krijon armë që mund të shkatërrojnë dronët deri në 10 km larg Ushtri10

Ushtria ruse krijon armë që mund të shkatërrojnë dronët deri në 10 km larg


Dronët mund të përdoren për qëllime mbikëqyrjeje apo në luftë për të lëshuar raketat. Çfarë duhet të bëjmë për të ndaluar sulmet me dronë? Ushtria ruse ka gjetur një mënyrë të re për të zbuluar dronët dhe për t’i shkatërruar ata.

Rusia ka krijuar një armë me frekuencë të lartë që mund të shkatërrojë një dron apo raketë deri në 10 km larg. Arma është në gjendje gjithashtu të ndërpresë sinjalet e pajisjeve elektronike, duke shkaktuar kështu humbje kontrolli tek pajisjet.

Ushtria do ta prezantojë këtë shpikje të re gjatë eventit ndërkombëtar që do të zhvillohet nga Ministria e Mbrojtjes në Moskë në ditët e ardhshme, citon krokodili. Arma mund të përdoret edhe për të monitoruar avionët. Kur vendoset tek një platformë e veçantë, arma është e aftë të sigurojë mbrojtje në 3600.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons