Forumi Kuq E Zi
Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Google10

Ekipi i kompanisë Google i njohur si Advanced Technology and Projects (ATAP) së fundmi shpalosi projektin e saj, të cilin e ka quajtur - Project Tango.
Qëllimet i projektit, sipas krijuesve të saj është që "t’i mundësojë pajisjeve mobile të kenë një kuptim njerëzor të hapësirës dhe lëvizjes".

Produkti i parë i prekshëm nga ky projekt është një telefon me ekranin me diagonalen prej 5 inçësh, i cili posedon harduer dhe softuer të personalizuar, i cili është i aftë të ndjek lëvizjen tre-dimensionale të pajisjes, ndërsa njëkohësisht ta njohë hartën e hapësirës ku telefoni është i vendosur.

Vitin e kaluar, ekipi i ATAP ishte duke punuar me universitetet, laboratorët shkencorë, dhe partnerët industrial nga nëntë vende të ndryshme të botës, për ta përmbyllur punën 10 vjeçare në robotikë dhe vizionin kompjuterik, duke sjell një telefon të mençur dhe krejtësisht unik.

Prototipet e para të këtij telefoni tashmë janë të gatshëm për tu ndarë me zhvilluesit.

Google ka thënë se sensorët e instaluar ia mundësojnë telefonit matjen e 250 mijë lëvizjeve 3D në sekondë, duke dhënë informacione për pozitën dhe orientimin në kohë reale.

Telefoni bazohet në Android, dhe përfshin API që mundësojnë matjen e thellësisë, pozitës dhe orientimit për aplikacionet e krijuara në C/C++, Java, dhe Unity Game Engine. / Telegrafi /


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons