Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kush është Stephen Bassett prej Wed 01 Apr 2015, 21:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kush është Stephen Bassett


Stephen Bassett është aktivist politik dhe një udhëheqës i çështjes së zbulimit të pranisë së alienëve mes racës njerëzore, që sipas tij Qeveria amerikane e mban të fshehtë prej 68 vitesh.

Ai është drejtor ekzekutiv i “Paradigm Research Group” (PRG), organizatë e cila kohët e fundit publikoi “dëgjesat qytetare për zbulimin”, në klubin kombëtar të shtypit në Uashington DC.

Stephen ka mbajtur ligjërata në mbarë botën në lidhje me përfshirjen e Qeverisë amerikane për fshehjen e këtij fakti. Ai ka dhënë më shumë se 1000 intervista në radio e televizione, dhe puna e këtij projekti është mbuluar gjerësisht nga mediat kombëtare dhe ndërkombëtare.

Më 5 Nëntor 2014, “Paradigm Research Group” publikoi nismën për dëgjesën në Kongresin amerikan, për të folur mbi çështjen e pranisë së alienëve, diskutim i ngritur për herë të parë në 1968-n.

Në vitin 1995, Bassett vendosi të sjellë eksperiencën e tij 15-vjeçare mbi çëshjten e ekzistencës së qenieve jashtëtokësore.

Në Qershor të 1996-s, ai u largua nga Universiteti i Kembrixhit për të krijuar organizatën “Paradigm Research Group”, misioni i së cilës ishte të përballej me Qeverinë e SHBA-ve në lidhje me politikat e saj mbi embargon dhe provat, që tregonin se kishte prani të qenieve jashtëtokësore në jetën njerëzore.

Që nga ajo kohë, ai është lobuesi i parë dhe i vetëm i kësaj çështjeje. Me gjithë ndryshimet problematike kombëtare dhe botërore, Bassett është i vendosur për krijimin e një koalicioni global, i cili përfshin 20 milionë banorë, përveç qyetarëve amerikanë, të cilët do të jenë aktivë për të mbledhur prova për ekzistencën e qenieve jashtëtokësore.

Qëllimi i kësaj lëvizjeje është ndërgjegjësimi politik për përmasat dhe rëndësinë e situatës, që çojnë në njohjen dhe pranimin e këtij fenomeni. / Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons