Forumi Kuq E Zi
Kuriozitete Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Kuriozitete Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1Kuriozitete Empty Kuriozitete prej Sat 21 Mar 2015, 21:25

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Per ju qe keni crregullime te gjumit, studiuesit sugjerojne nje jave kampi ne natyre, pa telefon, laptop, tablet, dhe cdo gje tjeter elektronike. Kjo do t'i riktheje organizmit tuaj oren biologjike dhe sinkronizon hormonet melatonin me lindjen dhe perendimin e diellit!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sat 21 Mar 2015, 22:37

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në vitin 585 para Krishtit një eklips diellor ka ndodhur
në mes të një betejë mes Ludianëve dhe Medasve.
Luftimet menjëherë ndaluan, dhe ata ranë dakord
për një armëpushim. Paraqitja e eklipsit u interpretua
si një shenjë, dhe ndërpreu luftën mes tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

3Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Disa vite me pare, ne nje emision televiziv, Jackie Chan theu 12 pllaka cimentoje te vendosura njera mbi tjetren, duke mbajtur nje veze nen grushtin e tij, pa e demtuar aspak vezen!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne Chongqing te Kines, te fiksuarit pas celularit kane nje pjese te vecante te trotuarit ku mund te ecin me koken ulur duke percorur telefonin e tyre!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

5Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:24

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
"True mirrors" jane lloje pasqyrash qe nuk tregojne pasqyrimin tuaj, por menyren se si njerezit e tjere ju shohin! Efekti mund te jete befasues!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

6Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:24

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Te shpenzoni te pakten 60 minuta perpara gjumit duke biseduar me dike qe ka rendesi per ju dhe e doni, ju ndihmon te flini me te qete!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

7Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:25

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njihuni me Cameron Lyle, atlet i "New Hampshire"! Ai u vu perballe nje zgjedhjeje te veshtire - te dhuronte palcen e kockave per nje femije te semure me leucemi te cilin nuk e njihte personalisht, ose te vazhdonte karrieren e tij qe e kishte nisur prej 8 viteve!
E perfundoi karrieren atletike per te shpetuar jeten e nje te panjohuri!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

8Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:25

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Asnje krim nuk eshte kryer ne gjithe New York-un me 28 Nentor te vitit 2012. Asnje grabitje, vrasje, plagosje, prange - ndoshta per te paren here. Policeve nuk i kujtohej te kishte ndodhur dicka e tille me pare!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

9Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:26

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shkencetaret e universitetit te New York-ut krijuan nje peshk robot dhe e hodhen ate mes peshqve normale. Ato jo vetem qe e pranuan dhe e bene pjese ne grupin e tyre, por e caktuan edhe si lider.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

10Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 22 Mar 2015, 19:26

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Femrat me koficient me te larte inteligjence e kane me te veshtire te gjejne njeriun e zemres, tregon nje studimi i fundit britanik. Sipas studiuesve, ato preferojne te qendrojne single, ne vend qe te jene me personin e gabuar


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

11Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:03

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Personi i fundit që mendoni para se të flini, është personi i fundit i gjithë lumturisë tuaj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

12Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:04

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një Kinez shpenzoi 82.000 $ për të blere 99 iPhone 6 dhe për të krijuar me celularë formën e zemrës që ti binte në sy vajzës që dëshironte të martohej. E bukura është se vajza i tha JO!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

13Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:05

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Bateria e telefonit zgjat dy herë më shumë kur telefoni është me zile sesa me vibrim. Vibrimi e harxhon shpejt baterinë!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

14Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:06

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Peregrine Falcon, eshte krijesa me e shprejte ne bote! Shpejtesia e saj mund te arrije mbi 289 km/ore!
Nga ky shpend jane marre bazat e ndertimit te makinave aerodinamike!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

15Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Vetem 20 njerez ne bote kane sindromen e Hyperthymesia!
Kjo sindrome lidhet me mbajten mend te cdo detaji nga jeta e tyre!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

16Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje qytetar i zakonshem i Lihtenshteinit, nuk e mbyll deren e shtepise me celes, per shkak se krimi ne kete shtet eshte ne nivelet me te ulta te mundshme. Vrasja e fundit qe ka ndodhur ne kete shtet eshte ne vitin 1997!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

17Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Trupi njerezor eshte i programuar per te bere dy cikle gjumi prej 4 oresh. Kjo eshte arsyeja pse shpesh zgjohemi ne mes te gjumit dhe e kemi te pamundur te fleme serish!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

18Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:08

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje femre i duhet 1 ore per te vendosur nese do te dal perseri ne takim me nje mashkull !
Mashkulli mund te vendosi ne vetem 15 minuta !


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

19Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Eshte vertetuar nga ana mjekesore se deformimet ne kocka dhe shtremberimet e gishterinjeve te femrave,ne 95% te rasteve vjen nga perdorimi i takave te larta!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

20Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 24 May 2015, 20:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Era e një qelbësi mund të ndjehet nga një njeri nëse qelbësi është edhe 1 milje larg njeriut.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

21Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kobra , me një gramë helm të saj mund të mbysë më shumë se 50 njerëz.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

22Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:16

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Për të bërë gjysmë kg mjaltë, një bletë duhet të marrë nektar nga të paktën 2 milion lule


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

23Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:18

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nga provat që janë marrë tek njerëz të ndryshëm, është vërtetuar se në qimet e tyre të fytyrës, ka më shumë ndotje se në guaskën e tualetit. Sipas mikrobiologëve mjekra nuk duhet të preket në asnjë moment, nëse nuk ka mundësi të lahet më shpesh.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

24Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:19

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dollarët amerikane prodhohen nga makineritë zvicerane ‘Swiss Super Orlof’ që kushtojnë shtatë milionë dollarë. Kartëmonedhat e dollarit amerikan konsiderohen si paratë më të sofistikuara në botë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

25Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në Bashkimin Sovjetik nxënësit e shkollës së mesme për tu diplomuar duhet të dinin të përdornin një AK-47.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

26Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:21

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
25% e të gjithë meshkujve rus vdesin para se t'i arrijnë të 50-dhjetat, kjo pershkak pirjes së teper të vodkes.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

27Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:21

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
I vetmi majmun që është dënuar nga një gjykatë e vërtetë është shimpanzeja Coco në Florida, në vitin 1984. Ky majmun jetonte me një të papunë artist, i cili jepte spektakle të vogla. Shuma e vjedhur arrinte vlerat 200 000 USD. Ai u dënua me burgim të përjetshëm.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

28Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:21

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në 1 kg limon ka më tepër sheqer se në 1 kg luleshtrydhe. Sipas dietologëve, është më mirë që limoni të konsumohet i shtrydhur në ujë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

29Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:22

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjatë ndërtimit të kanalit të Panamasë kanë humbur jetën më tepër se 25 mijë njerëz.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

30Kuriozitete Empty Re: Kuriozitete prej Sun 06 Sep 2015, 07:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Të gjitha pjesët që tani gjenden në një iPhone, më 1991 do të kushtonin 3.5 milionë dollarë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons