Forumi Kuq E Zi
Hakerat sulm faqeve të ministrive Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Hakerat sulm faqeve të ministrive Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Hakerat sulm faqeve të ministrive Empty Hakerat sulm faqeve të ministrive prej Mon 28 Jul 2014, 11:38

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Hakerat sulm faqeve të ministrive 131201

Mëngjesin e sotëm, faqet kryesore online të disa ministrive në Shqipëri janë hakuar. Faqet e hakuara janë ajo e Ministrisë së Financave, Ministrisë së Transportit, e Ministrisë së Brendshme, e Energjisë, Ministrisë së Integrimit, Ministrisë së Zhvillimit Urban, Ministrisë së Mjedisit, Ministrisë së Drejtësisë, Ministrisë së Jashtme e Ministrisë së Jashtme Franceze.

Sulmi në fjalë është bërë nga “RedAnons_Al Justice”, të cilët kanë parashtruar edhe arsyet e sulmit të tyre.

“Arsyeja e këtij sulmi të përgjithshëm bëhet në një kohë ku kryeministri dhe qeveria, po mundohen të centralizojnë të gjithë pushtetin në duart e tyre.

Kjo është e papranueshme, sepse kjo qeveri u ka borxh shqiptarëve besimin. E gjithë administrata duhet të jetë shërbëtore e popullit dhe jo anasjelltas”, thuhet ndër të tjera, në mesazhin e hakerave.

Ndërkaq, ata kanë prezantuar 13 pika kryesore të pakënaqësive, që i ka bërë të sulmojnë këto faqe. “ResAnons_Al Justice” shtojnë ndër të tjera se reforma në arsim është e papranueshme për realitetin shqiptar dhe se kërkojnë që pr/ligji për regjistrimin e numrave IMEI të celularëve të hidhet poshtë.

“Kujdes nga ajo çfarë dëgjoni në media, besoni vetëm kur ministrat i thonë me gojën e tyre. Ftojmë që gjyqësori shqiptar të bëhet i varur nga BE për shembull, duke marrë shembullin e EULEX.

Të bëhen amendamentet e nevojshme në taksimin e pagave për të mos u lënë vend abuzuesve. Të fillojnë procedimet penale ndaj të gjithë zyrtarëve të qeverisë së kaluar që kanë shkelur ligjet.

Të pushohen nga puna të gjithë të paaftit e AKSHI-t. Të publikohen informacionet mbi RTSH, paratë që grumbullohen nga taksat tona, sa % merr RTSH dhe sa % shkon në arkën e shtetit.

Të ulet paga me 50% e të gjithë deputetëve, (kr)ministr(it)ave dhe zv/ministrave, të cilët kanë të paktën 1 biznes të madh, ose kanë të deklaruar pasuri monetare dhe të patundshme që kapin një shifër të caktuar, e cila është tepër e lartë”, janë disa prej kërkesave të hakerave. /albeu/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons