Forumi Kuq E Zi
Ja si do jetë bota në vitin 2025 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ja si do jetë bota në vitin 2025 Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Ja si do jetë bota në vitin 2025 Empty Ja si do jetë bota në vitin 2025 prej Wed 23 Jul 2014, 19:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ja si do jetë bota në vitin 2025 Toka-300x168


A jeni kurioz të dini se si do të jetë bota në vitin 2025?!

Ja ku janë 10 parashikimet për botën dhe njerëzimin:

1. Ulje e lindshmërisë

Sipas raportit, ata që dikur janë quajtur “Baby Boomers”, personat të cilët kanë pasur numrin më të lartë të lindshmërive, do të arrijnë moshën 80-vjeçare, dhe bota do të ketë më tepër nevojë për një natalitet të lartë. Fonde të shumta do të menaxhohen për mënyrën se si kjo të arrihet.

2. Energjia diellore do të jetë burimi më i madh i energjisë në planet

Metodat për tërheqjen, ruajtjen dhe konvertimin e energjisë diellore do të bëhen kaq të përparuara dhe efikase, sa që energjia diellore do të bëhet burimi kryesor i energjisë në planetin tonë.

3. Diabeti i tipit 1 do të jetë i parandalueshëm

Nëpërmjet modifikimit të gjeneve njerëzore, i cili do të bëhet i mundur në realitet, do të mundet të parandalohen sëmundje të tilla si Diabeti i tipit 1.

4. Do të marrë fund mungesa e ushqimit

Në sajë të avancimeve në teknologjinë e ndriçimit dhe teknikat e imazhit, së bashku me modifikimin e kulturës gjenetike, mungesa e ushqimit dhe luhatjet e çmimeve të ushqimit do të bëhen gjëra të së kaluarës.

5. Transporti elektrik ajror

Inxhinieria e hapësirës ajrore dhe bateri të teknologjive të reja do të mundësojnë transportin e automjeteve elektrike nga toka në ajër. Avionët mikro-komercialë do të fluturojnë drejt qiellit në udhëtime të shkurtra.

6. Çdo gjë do të jetë dixhitale

Nga makina dhe shtëpia që i përgjigjen çdo dëshire, deri te pajisjet që mendojnë për veten e tyre, të gjitha do të drejtohen në mënyrë dixhitale.

7. Karburantet bazë që janë sot nuk do të ekzistojnë më

Do të ndryshojnë metodat e furnizimit dhe pajisjes me karburantet bazë, siç është nafta për shembull.

8. Trajtimet e kancerit do të kenë më pak efekte anësore

Zhvillimi i barnave do të jetë shumë herë më i saktë, duke përdorur antitrupa për të dhënë mekanizmat e sakta të veprimit, më tepër se efekte të mëdha negative të kimikateve toksike për pacientët, të cilat do të reduktohen në mënyrë të konsiderueshme.

9. Krijimi i hartës së ADN-së që në lindje

Evolucioni i nanoteknologjisë, së bashku me teknologjitë më të përhapura të të dhënave, do të arrijnë që të ndjekin hap pas hapi çdo fazë të jetës së njeriut, duke parandaluar sëmundjet që në formimin fillestar të tyre.

10. Transporti në hapësirë

Edhe pse në vitin 2025 njerëzit nuk do të jenë ende në gjendje për transport në hapësirë, një investim i rëndësishëm në këtë fushë do të zhvillohet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons