Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mes imazheve të fundit nga sipërfaqja e planetit Mars të dërguara në Tokë nga sonda e NASA-s, ‘Curiosity’ është njëri që po ngjall më shumë debate se të tjerët.

Bëhet fjalë për një foto të shkrepur në muzgun marsian, ku shihet qartë “një dritë artificiale që vërteton jetën jashtëtokësore në Mars”. Kështu të paktën e përshkruajnë blogje të ndryshme në internet që merren me studimin e jetës jashtëtokësore.

Por ndryshe nga sa po qarkullohet në internet, vetë agjencia amerikane e hapësirës ka preferuar që të tregohet më e rezervuar duke i qëndruar më fort tezës së bëhet fjalë për një ‘defekt në fotografi’ se sa një dritë aliene.

Kjo nuk është hera e parë që ‘mbërrijnë sinjale jete’ nga Marsi. Më 25 korrik të 1976 Orbiter 1, sondë e NASA-s dërgoi në tokë shëmbëlltyrën e një njeriu të ‘stampuar’ në rajonin Cydonia të Planetit të Kuq.

Në të vërtetë ishin vetëm duna rënore marsiane dhe fenomeni i quajtur pareidolia, fenomeni kur truri i njeriut ‘ndërton fytyra njerëzore në një objekt tjetër’. Në 2006, Mars Reconnaissance Orbiter kaloi pranë rajonit ku më herët kishte shkrepur Orbiter 1 dhe vërtetoi këtë; shëmbëlltyra njerëzore ishte zhdukur.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons