Forumi Kuq E Zi
Pse meshkujt nuk munden pa femra Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Pse meshkujt nuk munden pa femra Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Pse meshkujt nuk munden pa femra Empty Pse meshkujt nuk munden pa femra prej Wed 19 Mar 2014, 19:16

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pse meshkujt nuk munden pa femra?

Ky tekst të cilin të cilin e ka botuar New York Times”, flet për çiftet dhe studimet të cilat po i bëjnë.
Duke pasur parasysh rezultatet e studimeve të mëparshme, autorët e tekstit besojnë se e kanë zbuluar se si saktë femra ndikon te mashkulli dhe përse ata nuk munden pa to.

Në të vërtetë, meqenëse një studim zbulon që meshkujt që kanë motra janë më pak egoistë, ndërkaq studimi tjetër që drejtorët meshkuj u japin paga më të mëdha të punësuarve nëse ata kanë vajza, hulumtuesit janë shumë të bindur që mashkulli në shoqëri të femrës është tepër i llastuar.

Natyrisht, fakti që femrat ndikojnë pozitivisht te meshkujt nuk është kurrfarë risie: studimet e tjera kanë treguar që meshkujt e martuar janë më të shëndoshë, kryesisht për shkakun që femrat i nxisin të shkojnë te mjeku, hanë ushqim më të shëndetshëm, madje edhe e lënë duhanin.

Dhe është për t’u vlerësuar thënia e shpeshtë: Pas secilit mashkull të suksesshëm qëndron një femër.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons