Forumi Kuq E Zi
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë - Rusisë: “Mos ceno sovranitetin e Ukrainës, pasojat do të jenë të paparashikueshme” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë - Rusisë: “Mos ceno sovranitetin e Ukrainës, pasojat do të jenë të paparashikueshme” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë - Rusisë: “Mos ceno sovranitetin e Ukrainës, pasojat do të jenë të paparashikueshme” Thumb_250x150

Dalë ngadalë edhe pse me vonesë, kanë filluar reagimet e para të fuqishme për situatën e krijuar në Ukrainë.

I fuqishëm dhe i prerë ka qenë dhe paralajmërimi i bërë nga Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier, i cili ftoi Rusinë: “Mos e ceno sovranitetin kombëtar të Ukrainës dhe mos ceno territorin e saj. Është e domosdoshme që të gjithë të përgjegjësit të mos avancojnë në hapin tjetër, të cilat do të merren parasysh vetëm si cenim. Çdo gjë tjetër do të tensionoj së tepërmi krizën, me pasoja dhe rezultate të parashikueshme, madje tragjike”, deklaroi ministri gjerman.

Shtoi gjithashtu, se Rusia nuk asnjë të drejtë të dërgoj trupa ushtarake në territorin e Ukrainës fakt ky shkel Traktatin, përkatësisht të Flotës Ruse në Detin e Zi.
Paralajmërimet e Ministrit të Jashtëm Gjermanë, i bashkëngjiten atyre të Presidentit Amerikan, Barak Obama, gjë që do të çoj dhe më tej tensionin ku ende nuk është e qartë se cili do të jetë hapi tjetër i Komunitetit Ndërkombëtar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons