Forumi Kuq E Zi
Mblidhet urgjent Këshilli i Lartë i NATO-s, Rasmussen: “Rusi largohu nga Ukraina, është partneri ynë më i ngushtë” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mblidhet urgjent Këshilli i Lartë i NATO-s, Rasmussen: “Rusi largohu nga Ukraina, është partneri ynë më i ngushtë” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mblidhet urgjent Këshilli i Lartë i NATO-s, Rasmussen: “Rusi largohu nga Ukraina, është partneri ynë më i ngushtë” Thumb_250x150

Pak para mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Lart të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës euro-atlantike, Anders Fogh Rasmussen, ka bërë një deklaratë për shtypë për situatën: NATO - Ukrainë.

“Unë kam mbledhur Këshillin e Lartët të Aleancës së Atlantikut të Veriut sot për shkak të veprimeve ushtarake të Rusisë në Ukrainë. Dhe për shkak të kërcënimeve të presidentit Putin kundër këtij kombi sovran.

Ajo që Rusia është duke bërë tani në Ukrainë shkel parimet e Kartës së Kombeve të Bashkuara. Ajo kërcënon paqen dhe sigurinë në Evropë. Rusia duhet të ndalojë aktivitetet ushtarake dhe kërcënimet e saj.

Sot ne do të diskutojmë implikimet dhe ndikimet e situatës, për paqen dhe sigurinë evropiane, si dhe për rishikimin e marrëdhënieve të NATO-s me Rusin .

Më pas, ne do të zhvillohet takimi i Komisioneve NATO-Ukrainë.

Ne mbështesim integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës. Ne mbështesim të drejtën e popullit të Ukrainës për të përcaktuar të ardhmen e ttij pa ndërhyrje nga jashtë. Ne theksojmë nevojën për Ukrainën për të vazhduar të mbështesë të drejtat demokratike të të gjithë njerëzve, si dhe për të siguruar që të drejtat e pakicave që janë të mbrojtura.

Ukraina është fqinji ynë, dhe padyshim që Ukraina është një partner i vlefshëm për NATO-n.

Ne i bëjmë thirrje të gjitha palëve që të vazhdojnë urgjentisht të gjitha përpjekjet për të lëvizur larg nga kjo situatë të rrezikshme. Në mënyrë të veçantë, unë i bëj thirrje Rusisë të tërhiqet dhe të ul tensionet”.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons