Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kontesha e Desmond-it prej Sun 23 Feb 2014, 13:23

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Askush nuk e njeh Konteshen e Desmondit sic e njihnin njerezit ne kohen e saj. Kontesha Katherine Fitzgerald, vdiq ne fillim te viteve te shekullit17-te dhe mendohej te ishte rreth 140 vjec ne ate kohe. Askush nuk e di sesi ka jetuar aq gjate, por ajo ishte mjaft e njohur, aq sa per t’u permendur nga Francis Bacon dhe Sir Walter Raleigh.
Bacon ka patur dicka maft te cuditshme per te thene per te: “Tregohet nje perralle per nje konteshe te vjeter te Desmondit qe ka patur 7 shpirtra dhe i ka rritur dhembet 2 deri ne 3 here.”
Vdekja e saj mendohet se ka ardhur nga renia nga pema, pasi kishte hipur te mblidhte lajthi, dhe jo nga mosha e thyer. Kush ishte dhe pse jetoi kaq gjate kjo grua, mbetet ende nje mister.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons