Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Termetet qiellore prej Sun 23 Feb 2014, 13:10

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Qe prej shume kohesh me pare jane regjistruar ‘termete’ ne qiell te hapur dhe te qarte, karakteristika e te cilave eshte vetem zhurma. Ato jane quajtur termete qiellore qe i ngjajne nje shperthimi te ndodhur ne qiell qe nukv pasohet nga drita. Pikerisht se ne keto raste qielli eshte i hapur dhe i paster, nuk behet fjale per vetetima, dhe per me teper, nuk ka fare shenja drite (drita udheton ne distanca shume te largeta). Mbi te gjitha nuk ka shpejgim njerezor perse qielli trondit ndonjehere token ne kete rast.
Disa besojne se eshte prove e jashte-tokesoreve por skeptiket vazhdojne te kerkojne argument shkencore. Shkencetaret, qe e kane te pamundur te japin nje pergjigje, jane munduar te japin disa zgjidhje per fenomenin duke perfshire ketu teorite mbi valet, aktivitetin diellor, dhe madje edhe aktivitetin e nendeteseve (pavaresisht se zhurma degjohet me milje largesi mbi toke)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons