Forumi Kuq E Zi
Gjeniu i WhatsApp Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjeniu i WhatsApp Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Gjeniu i WhatsApp Empty Gjeniu i WhatsApp prej Sat 22 Feb 2014, 20:34

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

I lindur në varfëri në Europën komuniste, Jan Koum mesoi vete si të punonte në kompjuter. Shkolla jonë, as banjë të brendshme nuk kishte, rrëfen 37-vjeçari, fëmijë i një muratori dhe një shtëpiakeje, i lindur në një fshat të vogël pranë Kievit.

Imagjinoni pak dimrin ukrainas ku temperatura mberrin deri ne minus 20 grade celsius. Mendoni nje shoqeri ekstremisht te mbyllur; mund te lexoni per 1984-ten, por te jetoje atje eshte gje tjeter. Kompjuter nuk kisha ne femijerine time, vetem nje numeruese".

Ne shtetin e mbyllur komunist, e tille ishte femijeria e njeriut qe nje dite me pare i shiti gjigantit te medias sociale Facebook per 19 miliarde dollare krijimin e tij, WhatsApp-in.

Programi i mesazheve te shpejta, dergimit te fotove e te dhenave permes lidhjes ne internet, qe Koum krijoi vetem 5 vjet me pare bashke me ish kolegun e Yahoo-se, Brian Acton ka pasur nje sukses marramendes: eshte ne krye te listes se aplikimeve, numeron 450 milione perdorues ne muaj dhe llogaritet qe ne dite, te kaloje me shume se 50 miliarde mesazhe. Marreveshja komplekse me Facebook-un, qe perfshin nje pagese te perzjere, nje pjese dhe tjetra ne forme aksionesh, nenkupton se 37-vjeçari do te fitoje akoma me shume ne kater vitet e ardhshme.

Ai do te jete pjese e bordit drejtues te Facebook-ut- nje kthim i cuditshem ky i rrotes se fatit: dikur i papune, Jani kishte aplikuar per nje vend ne kete kompani dhe kerkesa i ishte refuzuar. Njeriu qe kompjuterin e tij te pare e ka marre ne moshen 19 vjeç, tanime, tek Facebook-u kthehet si drejtues.

ëhatsApp-i ka nje staf prej 55 vetesh. Tetorin e vitit 2011, nepermjet tij dergoheshin 1 miliarde mesazhe ne dite, ndersa sot, tre vjet me vone, kjo shifer ka mberritur ne 50 miliarde.
/ Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Gjeniu i WhatsApp Empty Re: Gjeniu i WhatsApp prej Fri 11 Apr 2014, 16:52

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons