Forumi Kuq E Zi
Antarktida eshte e mbushur me diamante Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Antarktida eshte e mbushur me diamante Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Antarktida eshte e mbushur me diamante Empty Antarktida eshte e mbushur me diamante prej Sat 15 Feb 2014, 19:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Antarktida eshte e mbushur me diamante 13875310

Nën shtresat qindra-vjeçare të akullit në Antarktidë mund të gjenden rezerva të tëra diamanti dhe gurësh të tjerë të çmuar, bënë të ditur të enjten kërkuesit australianë. Gjatë një ekspedite në Antarktidën Lindore, disa ekspertë grumbulluan një sërë gurësh duke gërmuar nën akull dhe analizimi i mëtejshëm i përbërjes së gurëve jep garanci të mëdha që në afërsi të gjenden shtresa të tëra me diamantë.

Ndonëse përkatësia e territorit të Antarktidës është e ndarë midis disa shteteve, asnjë nuk ka aktualisht të drejtë të gërmojë në Polin e Jugut. Rezervat bëhen edhe më tërheqëse nga fakti se ato nuk janë shfrytëzuar kurrë më parë gjatë historisë.

"Do të ishte një befasi për ne nëse nuk do të kishte diamante në zonën e identifikuar prej nesh", deklaroi Greg Yaxley, eksperti i Universitetit Australian të Kanberrës, njëkohësisht personi që drejtoi studimin. Në analizimin e përbërjes, Yaxley dha garanci se diamanti që ndodhet në Antarktidë është i njëjtë me atë të Kimberley, qytetit afrikanojugor pranë të cilit ndodhet miniera më e madhe në botë e diamantëve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons