Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një zbulim sensacional i destinuar për të ndryshuar orientimin e shumë shkencëtarëve skeptik dhe jo vetëm. Natyrisht duhet marrë ende me rezerva në pritje të përhapjes së njoftimit zyrtar të NASA. Gjithsesi flitet se në Mars ka shenja jete. Këtë e kanë treguar rezultatet e analizave të truallit të planetit të kuq të kryer nga roboti laboratorik Curiosity në kraterin Gale, të publikuar në gjashtë artikuj në revistën Science.

Analizat tregojnë se rreth 3,6 miliardë vite më parë, krateri Gale, ku Curiosity mbërriti në 6 gusht 2012, ishte një liqen i madh dhe një “ambient i jetueshëm” në gjendje të mbarte mikroorganizma kemio-litoautotrofi, të aftë të marrin nga shkëmbinjtë dhe mineralet, energjinë nga e cila kishin nevojë të jetonin. Në Tokë, baktere të tilla jetojnë në brendësi të shpellave dhe ujërave hidro-termale.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons