Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kolonizimi i marsit... prej Sat 04 Jan 2014, 09:40

luani

avatar
Administrator
Administrator
Publikuar: 04.01.2014 - 09:31

Kopenhagë, 4 janar - Organizatorët e një misioni ambicioz privat për të kolonizuar Marsin, thonë se nga 200,000 aplikacione që kanë pranuar të bëhen pjesë e misionit, 1000 persona janë përzgjedhur për të kaluar në fazën e dytë testuese.

Ekipi përfundimtar për misionin në planetin Mars pritet të përzgjidhet përmes një emisioni televiziv. Fondacioni danez, i cili qëndron prapa misionit të pagëzuar “Marsi Një”, ka hedhur në shitje të drejtën e filmimit të trajnimit të kandidatëve potencial, fitimet do mbulonin një pjesë të shpenzimeve prej 6 miliardë dollarë, sa vlerësohet se do të kushtoj ky mision.

Misioni në Mars pritet të niset në vitin 2024. Në rrethin e dytë të kualifikimeve për të udhëtimin hapësinor, kandidatët do t’i nënshtrohen, sipas organizatorit, “stimulimeve rigoroze” për të testuar gatishmërinë e tyre fizike dhe emocionale. Udhëtimi gjashtëmujor për në Mars, është udhëtim vetëm një drejtimesh.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons