Forumi Kuq E Zi
Libri i rrallë metalik mban sekretet e Krishtit ! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Libri i rrallë metalik mban sekretet e Krishtit ! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Libri i rrallë metalik mban sekretet e Krishtit ! Libri


Një grup prej 70 librash të gjetur në Jordani janë duke u përshëndetur si gjetje më e rëndësishme sesa broshurat e Detit të Vdekur. Ato janë zbuluar diku midis 2005 dhe 2007 dhe tani janë duke u mbajtur në Izrael, por qeveria jordaneze është duke luftuar, për t’i marrë ato përsëri. Librat mendohet të jenë një nga shkrimet më të hershme të krishterë të gjetur ndonjëherë dhe mund të mbajë të dhënat jetike për vdekjen dhe ringjalljen e Jezusit.

Ato mund të jenë shkrimet më të hershme të krishtera në ekzistencë, të mbijetuara gati 2.000 vjet në një shpellë jordaneze. Ndoshta ato mund të ndryshojnë të kuptuarit tonë të asaj se si Jezusi ishte kryqëzuar dhe ringjallur dhe si ka lindur Krishterimi. Drejtori i Departamentit të antikave të Jordanisë, Ziad Al-Saad, thotë se librat mund të kenë qenë bërë nga ndjekësit e Jezusit në disa dekada menjëherë pas kryqëzimit të tij.

"Ata mund të krahasohen me të vërtetë dhe ndoshta mund të jenë më të rëndësishme se broshurat e Detit të Vdekur", - thotë zoti Saad. "Ndoshta kjo do të çojë në interpretimin e mëtejshëm dhe kontrollin e vërtetësisë së materialit, por të dhënat fillestare janë shumë inkurajuese dhe duket se ne jemi duke kërkuar në një zbulim shumë të rëndësishëm dhe domethënës, ndoshta zbulimi më i rëndësishëm në historinë e arkeologjisë".


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons