Forumi Kuq E Zi
Besimi në çift, si ta ndërtojmë  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Besimi në çift, si ta ndërtojmë  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Besimi në çift, si ta ndërtojmë  Empty Besimi në çift, si ta ndërtojmë prej Fri 13 Dec 2013, 17:40

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Besimi në çift, si ta ndërtojmë  Besimi10


Besimi në çift, si ta ndërtojmë

Baza e çdo lidhjeje është besimi. Por ku duhet te bazohet ekzaktësisht? Dhe me cilat parametra mund te "matet?

1- Prisni me kohen
Besimi ne çift është diçka qe ndërtohet dhe konsolidohet me kohen, ky është hapi i pare i rendesishem për te mos harruar.

2- Te ndiheni mire me njeri tjetrin
Edhe pse besimi ne çift konsolidohet me kohen, është e mundur te "nuhasni" ndjenjat e mira qe ne fillim. Gjendja e ndjerit mire vjen qe ne fillimet e lidhjes, edhe pa u konsoliduar besimi.

3- Te thuash te vërtetën
Për te ndërtuar dhe për te patur një lidhje te bazuar mbi besimin është e rëndësishme te jeni te sinqertë. Por bëni kujdes, mos i jepni shume peshe gënjeshtrave te vogla. Sepse mes dy njerëzve qe nuk njihen ende shume mire qëndron frika për te thënë te vërtetën, kështu qe preferohet te gënjejmë ose te modifikojmë pak faktet. E rëndësishme , për te ndërtuar një lidhje te bazuar mbi besimin, është qe këto gënjeshtra te vogla te qëndrojnë deri ne periudhën e pare te lidhjes. Me pas është mire te tregoheni gjithmonë te sinqerte.

4- Te njihni tjetrin ne momente te ndryshme te jetës
Një parametër i mire për te besuar? Te njohësh dhe te vëresh partnerin ne momente te ndryshme te jetës dhe jo vetëm ne lidhje dhe ne raportin me dy, është e rëndësishme për te kuptuar sesi sillet me miqtë, me te afërmit apo dhe me koleget. Sepse nga mënyra e te sjellurit me njerëz te tjerë nga partneri mund te mësoni fakte interesante, dhe një mënyrë për te formuar një vizion me te gjere rreth karakterit te tij.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons