Forumi Kuq E Zi
Çfarë thotë ngjyra juaj e syve për personalitetin tuaj Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Çfarë thotë ngjyra juaj e syve për personalitetin tuaj Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Çfarë thotë ngjyra juaj e syve për personalitetin tuaj
Syve u drejtohemi zakonisht si ‘dritarja e shpirtit’ dhe ata janë një pjesë e rëndësishme e personalitetit dhe karakterit tonë. Shumë studime kanë treguar se ngjyra e syve ka ndikim në personalitetin tonë dhe e dikton sjelljen tonë deri në një shkallë të caktuar. Ja disa fakte interesante, që tregojnë ndikimin e ngjyrës së syve në personalitetin tonë në bazë të disa studimeve.

Sytë e kaltër
Njerëzit që kanë sytë e kaltër janë të lumtur, për faktin se ngjyra e tyre është shumë e dëshirueshme dhe shpesh lidhet me një pamje më rinore. Është thënë se njerëzit me sy të kaltër kanë më shumë tendenca për lidhje afatgjata. Ata janë të bukur, të qetë, të mirë dhe të mençur. Sidomos ata që kanë ngjyrë të kaltër më të errët janë njerëz shpirtërorë, të cilët posedojnë edhe një fuqi të observimit të mirë.


Sytë e kafenjtë
Kjo ngjyrë e syve është më e zakonshme dhe njerëzit që e kanë këtë ngjyrë, konsiderohen atraktivë, me vetëbesim dhe të admirueshëm. Ata janë njerëz të pavarur, të cilëve u pëlqen të bëjnë miq, janë të sjellshëm dhe të kujdesshëm. Ata mund t’i argëtojnë njerëzit dhe t’i bëjnë ata të qeshin. Ata kanë një natyrë të dashur dhe janë shumë të afërt me familjen. Një tjetër karakteristikë e rëndësishme e njerëzve me sy të kafenjtë është se ata kanë shumë vetëbesim, janë persona të vendosur dhe të besueshëm. Ata janë adhurues të natyrës, janë shumë shpirtërorë dhe mund të jenë shumë kokëfortë nganjëherë.


Sytë e zinj
Njerëzit që kanë sy të zinj zakonisht konsiderohen të besueshëm dhe të përgjegjshëm. Atyre nuk u pëlqen të flasin shumë për veten dhe njihen sikur persona të fortë shpirtërisht. Prandaj edhe mendohet se janë njerëzit me më së shumti sekrete. Sidoqoftë ata janë edhe shumë të pasionuar dhe të gjallë. Ata nuk i lënë miqtë e tyre në nevojë vetëm. Ata janë optimistë dhe nuk ndalen, kur kanë diçka për të dëshmuar. Ata dinë se si t’ua dëshmojnë vlerën e tyre të tjerëve.


Sytë e larmë
Njerëzit me sy të larmë zakonisht janë elegantë. Ata janë njerëz të pavarur dhe kurajoz, të cilëve u pëlqen diversiteti dhe nuk hezitojnë të provojnë gjëra të reja. Ata i pranojnë sfidat me plot vullnet. Shumica prej tyre janë njerëz spontanë dhe argëtues.

Sytë e gjelbër
Sytë e gjelbër konsiderohen si sytë më misteriozë. Njerëzit me sy të gjelbër janë kureshtarë nga natyra dhe janë shumë inteligjentë. Ata kalojnë mirë në lidhjet e tyre dhe janë njerëz të pasionuar. Kanë një vullnet të madh për jetën dhe dëshirojnë që të jetojnë çdo moment si duhet. Xhelozia është një faktor që zakonisht bën pjesë në mesin e tipareve negative të personalitetit të tyre.

Sytë e hirtë
Është vërtetuar se njerëzit me sy të hirtë janë të mençur dhe të ndjeshëm e më pak agresivë nga të gjithë. Ata janë të njohur për ndjeshmërinë, fleksibilitetin, qëndrimin e fortë dhe fuqinë e brendshme. Ata kanë një stil të mendimit analitik dhe janë racionalë e të qartë në mendimet e tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons