Forumi Kuq E Zi
Shtëpia e mallkuar Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shtëpia e mallkuar Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Shtëpia e mallkuar Empty Shtëpia e mallkuar prej Wed 27 Nov 2013, 20:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shtëpia e mallkuar Shtc3a10


Qyteti i vjetër Todorovo, në veriperëndim të Bosnjë e Hercegovinës është i njohur me “shtëpinë e vet të mallkuar”. Banorë e tij thonë se gjatë natës nga “shtëpia e mallkuar” dëgjohen zëra të frikshëm, krisma dhe klithje të tmerrshme. Afër kësaj shtëpie, gjoja, prishen pajisjet teknike, telefonat etj. Të gjitha dyert dhe dritaret e kësaj shtëpie janë të mbyllura me dërrasa Legjenda thotë se në atë vend gjenden varret. Në fund të shekullit 19 –të imamët myslimanë planifikuan që aty të ngrinin një shkollë. Hoxhallarët vendosën tendat, qëndruan disa net dhe pastaj përnjëherë e heshtas u larguan nga Todorovo përgjithmonë
Shtëpia e parë në “themelet e mallkuara” është ndërtuar në fillimin e shekullit të shkuar. Ajo u shkatërrua gjatë Luftës së Parë Botërore e u dogj tërësisht gjat LDB-së, thotë 81 vjeçari Kadir Ibriçiq. Trollin e shtëpisë e kishte blerë Husein Bashiq
Vëllai i Huseinit, Hasani vendosi të ndërtojë sërish edhe pse familja e kundërshtonte. Gjatë luftës së fundit në Bosnjë u pushtua nga ushtarët dhe ata morën nga shtëpia orenditë dhe ia thyen të gjithë xhamat serbët. Pas kësaj aty nuk u vendos askush për shkak të rrëfimeve për “shtëpi të mallkuar, thotë Kadir të cilët vazhdojnë të rrëfehen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons