Forumi Kuq E Zi
Statuja e Unitetit që planifikohet në Gujarat të Indisë, do të jetë më e larta në botë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Statuja e Unitetit që planifikohet në Gujarat të Indisë, do të jetë më e larta në botë Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Statuja e Unitetit që planifikohet në Gujarat të Indisë, do të jetë më e larta në botë 14257310

Statuja e Unitetit që planifikohet në Gujarat të Indisë, do të jetë më e larta në botë

Narendra Modi starton projekt për të ndërtuar shtatoren e ministrit të parë, Sardar Vallabhbhai Patel.

Një projekt i madhërishëm për ndërtimin e statusë më të lartë në botë ka krijuar polemika intensive politike në Indi, nga udhëheqësit nacionalist hindu prej të cilëve kandidati kryesor është i opozitës për kryeministër në zgjedhjet e përgjithshme të vitit të ardhshëm.

Statuja – që do të emërohet si “Statuja e Unitetit” – do të jetë e themeluar nga një beton i thatë në kornizë çeliku, dhe do të përzihet me një “bronzë të artë”. Ashensorët super të shpejtë, do tu mundësojnë vizitorëve që ta vëzhgojnë këtë statujë prej brenda kokës me një pamje panoramike të rrethinës së vendit.

Nën statunë do të ketë për vizitorët vende tri katëshe që ata të mund të shohin e të shijojnë, duke përfshirë muzeun, akuarium, dhe atraksione të tjera turistike. Finansuesit e projektit theksojnë se kjo do të përfundojë për katër vite. “Bota e ka patjetër të kthejë vëmendjen kah India kur do ta dinë se ky vend e ka statunë më të lartë në botë”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons