Forumi Kuq E Zi
Lajm i fundit: Turqia grumbullon ushtrinë në kufi me Greqinë, tensioni i “luftës” përfshinë parlamentin grek Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Lajm i fundit: Turqia grumbullon ushtrinë në kufi me Greqinë, tensioni i “luftës” përfshinë parlamentin grek Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Lajm i fundit: Turqia grumbullon ushtrinë në kufi me Greqinë, tensioni i “luftës” përfshinë parlamentin grek Thumb12

Kohët e fundit situata Greqi-Turqi është shumë e tensionuar, duke u shënuar një sërë incidentesh shumë rënda, por orët e fundit situata duket edhe më serioze!

Serioziteti i situatës dhe tensioni i madh është vërtetuar nga vetë zv/ministri i mbrojtjes së Greqisë Athanasioas Davakis, citon alb-observerv.com, i cili ka deklaruar: “Nuk ka asnjë mëdyshje se eksiton rrezik aktiv i shfaqur nga fqinji, si dhe gjithashtu nuk zë asnjë mëdyshje grumbullimi i shumtë i forcave ushtarake të ushtrisë turke me të gjitha njësitë e saj, nga artileria e lehtë dhe ajo e rëndë. Këto forca ushtarake janë grumbulluar në Evro dhe në bregdetin e Azisë së Vogël. Gjithashtu, askush nuk mund të mohoj se ekziston një taktikë e përditshme agresioni sulmi dhe provokimi ushtarak si nga ajri po ashtu dhe nga deti. Kjo është vënë re dhe ditët e fundit ku Turqia po kryen kërkime si dhe një sërë stërvitjesh ushtarake shpëtimi, gjë e cila do të thotë se dhe vendi ynë duhet në çdo moment të ketë të dhënat përkatëse dhe të ngjashme, me qëllim që të mos zihet në mungesë ndaj këtij realiteti. Këtë realitet po menaxhojmë tashmë, po e menaxhojmë në të gjitha nivelet e planifikimi të mbrojtjes dhe të strukturave të reja, duke peshuar vlerësimin e duhur të kërcënimit real të strategjisë nacionale të vendit”.

Ndërsa kaq, situata është rënduar edhe më tej nga deklarimet e një serë deputetëve grek që kanë folur ditën e sotme në parlament ku po diskutohet votëbesimi ndaj qeverisë së koalicionit të Samaras.

Më shqetësues ka qenë deklarata e bërë nga ish-kryetari i parlamentit grek, njëkohësisht deputet i partisë së PASOK-ut, Apostolos Kaklamanis, i cili ka thënë se në çdo 10 vjet, fqinjëët provokojnë rezistencën Greqisë.

“Të rinjtë e sotëm ndoshta do duhet të luftojnë për atdheun siç bënë baballarët dhe gjyshërit e tyre”, ka paralajmëruar ish-kryetari i parlamentit Apostolos Kaklamanis.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
mendojn greket se turqit jan si shqiptaret qe smerren me luft.ata jan shum me ndryshe se ne


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons